KONST / Litografier / Färglitografi 9333276
nr 933 3276
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), "Bidrag till den falska floran I", 150/260, 60-tal, 66 x 49
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
söndag 21 december 2014
kl 19:21:34
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson